Ana sayfa - Başkanlık Sistemi Anketleri - Ankara, İstanbul ve İzmir Referandum Anketi

Ankara, İstanbul ve İzmir Referandum Anketi

Nisan ayında yapılacak olan referandum heyecanı günden güne artarken, pek çok farklı araştırma şirketi anketlerini yayınlamayı sürdürüyor.

ORC Araştırma Şirketi’nin son anketinde ise çok çarpıcı bir referandum anketi dikkat çekti.

Ankara, İstanbul ve İzmir Referandum Anketi

ORC, İstanbul, Ankara ve İzmir’de tam 9 bin 250 seçmenle yaptığı görüşmede hem katılımcılara referandum tercihlerini sordu hem de bu pazar seçim olsa hangi partiye oy vereceklerine ilişkin soruya yanıt aradı.

Türkiye’nin en büyük 3 ili olan Ankara, İstanbul ve İzmir’de bugün bir referandum yapılsa ortaya çıkacak sonuçlar ORC’ye göre şu şekilde oldu:

ANKARA REFERANDUM ANKETİ

ORC’nin Ankara referandum anketi sonuçlarına göre, evet oyları yüzde 55 ile önde. Ankara’da hayır tercihinde bulunacak seçmenin oyları ise yüzde 38.1’de kaldı. Ankaralı seçmenlerin parti tercihi ise yüzde 51 ile AK Parti olurken, CHP oy oranı yüzde 32, MHP oy oranı yüzde 13.6 çıktı.

ANKARA YEREL SEÇİM ANKETİ

Anketin son bölümünde ise seçmenlere olası yerel seçimde tercihleri soruldu. Katılımcıların yüzde 52.8’i yerel seçimde AK Parti tercihinde bulunurken, yüzde 32.5’i CHP, yüzde 11.9’u ise MHP dedi.

Ankara, İstanbul ve İzmir Referandum Anketi

İSTANBUL REFERANDUM ANKETİ

ORC’nin İstanbul referandum anketi sonuçlarına göre, evet oyları yüzde 53.7 ile önde. İstanbul’da hayır tercihinde bulunacak seçmenin oyları ise yüzde 37’de kaldı. İstanbullu seçmenlerin parti tercihi ise yüzde 49.5 ile AK Parti olurken, CHP oy oranı yüzde 32.8, MHP oy oranı yüzde 9.5 çıktı.

İSTANBUL YEREL SEÇİM ANKETİ

İstanbullu katılımcıların yüzde 48.2’si yerel seçimde AK Parti tercihinde bulunurken, yüzde 35.6’sı CHP, yüzde 8.9 ise MHP dedi.

Ankara, İstanbul ve İzmir Referandum Anketi

İZMİR REFERANDUM ANKETİ

ORC’nin İzmir referandum anketi sonuçlarına göre, hayır oyları yüzde 50.4 ile önde. İzmir’de evet tercihinde bulunacak seçmenin oyları ise yüzde 39’da kaldı. İzmirli seçmenlerin parti tercihi ise yüzde 46 ile CHP olurken, AK Parti’nin oy oranı yüzde 35.7 MHP oy oranı yüzde 11.2 çıktı.

İZMİR YEREL SEÇİM ANKETİ

İzmirli katılımcıların yüzde 48.5’s yerel seçimde CHP tercihinde bulunurken, yüzde 35.1’i AK Parti, yüzde 10.4 ise MHP dedi.

Ankara, İstanbul ve İzmir Referandum Anketi

9 yorum

 1. Elbette evet bana göre yüzde 60 evet yanılma ihtimalim yüzde 0

 2. Çevremdeki CHP’lilerin çoğu evet diyor ALLAHIN izniyle Türkiye için evet diyeceğiz

  • Herkes evet diycekse niye referandum yapılıyor o zaman dediklerinize dikkat edin aciz olan biz değil siz sürü psikolojisine uyan insanlarsınız

 3. Merak etme chp secmeni kemiktir
  HAYIR OYU KULLANACAGINDAN SÜPHE DAHİ ETMEM

 4. Evet diyen yandas anketlerdir hic kimsenin kaygisi olmasin hayir oyu cikar

 5. yeni bir hükümet isteyenler

  zorla yalan söyleyerek dalavere yaparak halkı psikolojik baskıyla evete zorlamayın artık akp kendine gel hukuki olarak bitiyorsun artık kendinikandırma

 6. metin erangenç

  Tabiikide hayır çıkacak. Çevremde ki chpliler evet diyen arkadaşın bu halinede çok güldüm algı operasyonunuzu yorumlara bile sıçrattınız ya halinize yemin ediyorum acıyorum . Ben son seçimde mhp ye oy vermiş bir seçmen olarak kesinlikle Hayır diyorum ve bu iğrenç tutumundan dolayıda mhp ye olan desteğimden kesinlikle vazgeçiyorum bundan sonra Saadet partisini destekleyeceğim giresunda kaydım olduğu içinde Kerim aksu yu çok sevdiğim için Yerel seçimde Chp ye oy vereceğim. İcraata bakarım Giresunu muhteşem bir konuma getirdiği için Chp ye oy verebilirim bir dindar olarak .

 7. Evet veya hayır Allahım ülkemiz için milletimizim beraber ve birlirği için hangisi hayırlıysa onu nasip et…AMİN….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.