Ana sayfa - Başkanlık Sistemi Anketleri - Avrasya Kamuoyu Araştırma’nın Çarpıcı Referandum Anketi

Avrasya Kamuoyu Araştırma’nın Çarpıcı Referandum Anketi

Avrasya Kamuoyu Araştırma, Referanduma 23 gün kala son anketini açıkladı. Ankette hayır oyları yüzde 55.53 ile önde gidiyor.

Türkiye’de 26 il ve ilçelerinde 2032 kişinin katılımıyla 18-22 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre, “16 Nisan referandumunda ne yönde oy kullanacaksınız?” sorusuna katılımcıların yüzde 40.63’ü ‘Hayır’, yüzde 32.54’ü ‘Evet’ derken, yüzde 14.76’sı oy kullanmayacak, yüzde 12.7’si ise kararsız. Ancak kararsızlar ve oy kullanmayacaklar dağıtılınca, anket sonucunda yüzde 44.47’lik ‘Evet’ oranına karşılık yüzde 55.53’lük oran ile ‘Hayır’ oyu referandumda galip geliyor.

İşte o anketin tüm sonuçları: (foto galeri)

19 yorum

 1. ufukta ışık

  ölümüne evet

 2. HAYIR HAYIR HAYIR.

 3. H A Y I R

 4. 10 secim daha olsa gene oyum akpnin ama krallik baskanlik saltanatlik cok buyuk bir guc,bu guc insani cok degistirir, senin bir lafinla tum turkiye savasa girebilir,bu aralar tum devletlerle aramizi actiniz,daha sana kimse dur diyemeyecek,evet reklamlarinda tvde iyide goz boyuyorsunuz ama gercekte olacaklarla alakasi yok,biraz ozgurlugumuze elvada dememek icin bu sefer ilk defa HAYIR diyecegim uzulerek

 5. Adalet yok,ülke ipsiz sapsiz bir sürü suriyeli,afgan,iraklı dolu,sanayi sıfır,İssizlik çok fazla,Herkes taşeron ,sözleşmeli çalışıyor,işçiler köle olmuş,birde şu var ülkede birsürü olay oluyor c.başkanı halkla dertlesiyor bizi kandirdilar biliyomusunuz diyor. PEKİ BUNUN SORUMLUSU KİM? KİM HESAP VERECEK HALK MI? kesinlikle HAYIR…

 6. kadro sözü tutulana denk akp li olduğum halde oy da yok destekte tabiki:HAYIR

 7. Bencede hayır. hayır dediğim için vatan haiyini değilim Daha önce barış süreci altında görüşme ler yapanlar pensilvanyaya el öpmeye gidenler ne peki söyle oldu pardon filmi gibi pardon dediler.

 8. Sonuna kadar evet,are,yes diyoruz pkk nin sonu gelecek insallah

 9. hayır diyecez gelecek için

 10. vatan asla fetöcülere teslim edilemez.hayır….

 11. Vatan vemillet için geleceğimin refahı için saltanat için tüm kalbime HAYIR

 12. ülkemiz için HAYIR

  Eeeeeeeeeeee tabbiki hayır

 13. Hayırlı günler

  Gelecek için hayır

 14. Halk diyorki Hayır

  Gelin aklı selim düşünelim ülkeyi ziyan etmeyin gelecek hayırlı olsun

 15. ahmet takimoglu

  Gardaslar canakkalede bize saldiranlar hep beraber hayirci degilmi neden bunlari goremiyoruz 100 /70 evet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.