Ana sayfa - Başkanlık Sistemi Anketleri - CHP’nin Yaptırdığı Referandum Anket Sonuçları

CHP’nin Yaptırdığı Referandum Anket Sonuçları

Referanduma 30 gün kala anketler yayınlanmaya devam ediyor. Son anketi ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel açıkladı. Açıkladığı ankette “evet” oylarının yüzde 42, “hayır” oylarının ise yüzde 46 civarında olduğunu söyledi.

CHP'nin Yaptırdığı Referandum Anket Sonuçları

Manisa’nın Soma ilçesinin ardından Kırkağaç’ta, referandum çalışmalarını sürdüren CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’e CHP’li Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve Kırkağaç CHP İlçe Başkanı Şerif Ozan İrem de eşlik etti. Heyet ilk olarak AK Partili Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Kırkağaç esnafı, sendika ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettikten sonra Kırkağaç’taki Deveciler Kahvesi Meydanı’nda yapılan mitingde konuşan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, 15 Temmuz’da yapılmak istenilen darbe girişimini hatırlatarak “Beraber yürüdük biz bu yollarda diye türkü yazanlar döndürmedi 15 Temmuz’dan Türkiye’yi. 15 Temmuz’dan Türkiye’yi Cumhuriyet’e sahip çıkanlar döndürdü.

Şimdi bir kez daha ayın 16’sında Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e, parlamenter sisteme sahip çıkmak durumundayız” dedi.

Başkan Gönenç’ten sonra konuşan CHP’li vekil Özgür Özel ise Afyon’da yaptığı bir mitingde, bir asker annesinin “Hayır dediğim için bize terörist diyorlar” dediğini anlattı. Özel, “Dün teröristin önüne halı serenler, “bey” diyenler, “sayın” diyenler, onlarla anlaşma yapanlar, bugün ortaya çıkan şehitler için kurulan tuzakları, kazılan hendekleri, Valiye “Görme’, MİT’e “Duyma” askere “Önünden de geçseler dokunma” diyenler, bugün sana terörist diyorsa, sen bu memleketin en kıymetli anasısın, sana terörist diyenler utansın” dedi.

Yaptıkları anket sonuçları hakkında da bilgi veren Özel, referandum için “Hayır’ın 4 puan öne geçtiğini söyledi. Özel yaptığı açıklamada, “Bu görüşmeler başladığında “evet” yüzde 43, “hayır” yüzde 41’di. Şimdi “evet” yüzde 42 “hayır” yüzde 46 oldu. Ama 12 puanlık bir kararsız var. Bu kararsızın en az 4 puanını ikna edip bu rejim değişikliğine dur dememiz lazım” dedi.

5 yorum

  1. Hayır diyenler terörist fetöcu vatan haini dinsiz gayri müslüm ve milliyetçi değildir !!! Eee evet dersek bunlar olmuyormuyuz ??? Tmm o zaman evet !!! eğer bunlardan birisi evet diyorsa ne güzel kendini aklayabiliyormuş … aaa bir de güçlü türkiye meselesi var biz güçsüzsüz bu hükümetle evet dersek bu hükümetle güçlü olacağız yani anladım … ben evet diyorum sizde evet e oy verin sizde aynı hükümetle aynı insanlarla daha güçlü türkiye de arının rejim değisin yaşasın tek en büyük reis … türkiyenin gelmiş geçmiş tek adamı uzun adam reisim çok yaşa !!!

  2. Evet demeyen haindir bunu böyle iyi biliniz

  3. ömer halis demir

    hayır demek ömer halise ihanettir

  4. Burası suriye değil HAYIR diyorum.

  5. Barzaniyle oturacaksın pkk paçavrasının yanında poz vereceksin canım memleketimin kalbi iki büyük şehrinde o paçavrayı sallanmasını kabul edeceksin bunun adınada bürokrasi diyerek üstünden atacaksın barzaniyle kapalı kapılar ardında neyin pazarlığı yapıldı hayır çıkarsa saldırın mı dediniz yoksa bi evet çıkaralım desteğinle benim de sana güzelliklerim olacak mı dediniz? Yetmedi mi aldatıldık yalanını söylemek? Düşünün CHP Amerikan emperyalizmine karşıdır CHP hiç bir cemaat hoca şıh şeyh derviş peşinde dolaşmamıştır CHP hiç bir zaman Barzani gibi bir kişiyle kapalı kapılar ardında bu derece samimi olmaz!!! Şimdi kim doğru kim yanlış?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.