Ana sayfa - Cumhurbaşkanlığı Seçimi Anketi - Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonuçları

Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonuçları

Siyasetin kalbi olan Ankara’da bir süredir erken seçim olma ihtimali gündeme gelmektedir. Türkiye’nin gidişatını önemli ölçüde etkileyecek olan bu dönem Cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman olacak?

Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi Sonuçları

Erken Seçim Anketleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesin merak içinde beklediği Erken seçimi ne zaman sorusunu MHP lideri Bahçeli ile görüştükten sonra yanıtladı. Bahçeli ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, Devlet Bahçeli’ nin de erken seçime olumlu baktığını belirterek; erken seçim ne zaman? Sorularına “Seçimler 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasını kararlaştırdık.” yanıtını verdi.

Anket Sonuçları

Erken seçimin haberini alan pek çok anket sitesi de bu konuyla ilgili çeşitli Cumhurbaşkanlığı seçim anketi düzenlemeye başladı. İki önemli anket şirketi olan MAK ve ORC grupların her ikisinden de çıkan erken seçim anketi sonuçlarına göre kazanan Erdoğan olacak.

İşte yüzde oranları ile Cumhurbaşkanlığı anketleri:

MAK danışmanlık şirketinin verilerine göre % 55 oranı İle Erdoğan’ın ilk turda rahatça kazanacağı yönündedir. MAK Danışmanlık şirketinin yönetim kurulu başkanı olan Mehmet Ali Kulat yaptıkları Cumhurbaşkanlığı seçim anketi verilerine göre; “24 Haziran 2018 tarihinde yapılması beklenen Cumhurbaşkanlığı seçimini halen Cumhurbaşkanı görevine devam eden Recep Tayyip Erdoğan’ ın rakiplerinde her ne kadar değişiklikler ol­sa da ilk turda % 54 ile % 55 oranlarıyla rahatça ka­zanabileceği sonucuna ulaşıldı.” dedi.

ORC araştırma şirketi seçim anketi verileri ise % 57 oranı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın kazanacağı yönündedir. ORC araştırma şirketi başkanı olan Murat Pöstekide şu konuşmayı yaptı: “Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçlarını değerlendirmek istersek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın cumhurbaşkanlığını ikinci tura kalmadan ilk turda rahat bir şekilde kazanacağını düşünüyorum.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.