Ana sayfa - Haberler - Erdoğan Referandum kampanyası için meydanlara iniyor

Erdoğan Referandum kampanyası için meydanlara iniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Referandum kampanya sürecinde meydanlara inmeye hazırlanıyor. Erdoğan, 30 Büyükşehirden başlamak üzere pek çok ili ziyaret edecek.

Erdoğan Referandum kampanyası için meydanlara iniyor

Referandum sürecine ilişkin Ak Parti kendi planlamasını yaptı. Başbakan Binali Yıldırım sahada olacak, il il gezecek. Kaynaklar, Başbakanlığı kaldıran bir sistemde başbakanın meydanlarda sistemi anlatmasının halkı iknada önemli olduğuna dikkat çekti. Bakanlar ve teşkilat da çalmadık kapı bırakmayacak ama asıl planlamalar Beştepe’de yapılıyor.

Habertürk’ün haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sahaya indiyor. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, yılbaşından bu yana il ziyaretlerine başlayan Cumhurbaşkanı’nın toplu açılış ve il ziyaretlerine devam edeceğini belirtiyor. Henüz miting programları netleşmeyen Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına göre, özellikle 30 büyükşehiri ziyaret edecek. Erdoğan’ın meydanlarda sistemin neden gerekli olduğunu anlatması, çift başlılığın yaratacağı sorunlara dikkat çekmesi ve bu çerçevede halkın desteğini istemesi bekleniyor.

“MANİ BİR DURUM YOK”

Erdoğan Afrika ziyareti öncesi havalimanında bir soru üzerine meydanlara inmesini engelleyecek bir durum olmadığını söylemişti. Başbakan Binali Yıldırım da kampanyanın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile koordine edeceklerini açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.