Ana sayfa - Başkanlık Sistemi Anketleri - GENAR Anketinde Başkanlığa Destek Yüzde 55

GENAR Anketinde Başkanlığa Destek Yüzde 55

GENAR Araştırma Şirketi son yaptığı başkanlık anketinde çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

AK Parti MKYK’sının geçen hafta yapılan toplantısında, Genar Araştırma Şirketi’nin yaptığı son saha analizi detaylı şekilde değerlendirildi.

GENAR Anketinde Başkanlığa Destek Yüzde 55

BAŞKANLIK SİSTEMİNE DESTEK %55

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bireysel oyunun yüzde 60 olarak çıktığı belirtilen anket sonuçlarında, vatandaşlar arasındaki referandum desteğinin de yüzde 55’e yükseldiği görüldü.

MHP TABANI EVET DİYOR

Star gazetesinden Şerife Güzel’in haberine göre; anket sonuçları, MHP tabanının, belirtildiğinin aksine yarıya yakın oranda referanduma destek vereceğini ortaya koydu.

CHP VE HDP’DEN GELECEK EVET’LER

Bu arada anketin sonuçları arasında, Meclis’te “hayır” cephesini oluşturarak, Anayasa değişikliğine engel olmaya çalışan CHP ve HDP’nin yönetimlerinin aksine her iki parti tabanının da “evet”e meyilli olduklarına yönelik rakamlar dikkat çekti. Ankete katılanlardan, AK Parti seçmeninin yüzde 96’sı, MHP seçmeninin yüzde 46’sı referandumda “evet” diyeceğini belirtirken, CHP seçmeninin yüzde 10’u, HDP seçmeninin de yüzde 4.5’i “evet” diyeceğini ifade etmesi dikkat çekti.

8 yorum

 1. ALGI OPERASYONU YAPMAYIN ANKET SONUÇLARININ HEPSİNDE “HAYIR” AÇIK ARA FARKLA ÖNDE GİDİYOR

  • Hangi anket sonucuymuş o? Algı operasyonunun real durumlarda yapılma gereği yoktur. Asıl aciz olanlar spekülatif söylemlerle algı yönetimine başvurur. Dolayısıyla senin yaptığın algı operasyonu. Sandıktan EVET çıkacak bütün anketler aynı şeyi söylüyor.

  • Türkiye’nin dünya ölçeğinde güçlendiğini artık görmeliyiz. Dünya liderleri artık eskisi gibi Türkiye’ye ayar veremiyor. Batı ve Avrupa diye çok önemseyen arkadaşlara da naçizane tavsiyem, Türkiye’nin tarihi ile özendikleri Avrupa’nın tarihi bir karşılaştırsınlar. Avrupa mı daha köklü bir geleneğe ve kültüre sahip, yoksa Türkiye’mi? Şimdi bazıları kültürle ne alakası var diyebilir. Onlara bir şey söylemek abes olur. Türkiye gelişiyor ve büyüyor, Avrupa’nın telaşı ve Türkiye’yi zora sokma çabası bu yüzden…

  • İstemezükçü

   Anket sonucu değil de anket şirketlerinin isimleri ve yordamı ile kariyeri ortada.gezici anketi buraya anket diye koymak abes.resmen algı operasyonu.sonar gibi bi şirket muhalif olacam diye geçen seçimlerde kendini rezil etti.anket bu oyuncak değil.seçim anketi tahmini,ciddi anket şirketleri için çok önemli bir reklamdır.

  • Pkk elebaşları hayır der , Feto’nun Tuncay Opçin’i ve diğer militanları hayır der ; ve bu hayırcı kendini vatansever (!) ilan etmiş ha-ha. Yazık yahu

 2. Ama nedense amerika olsun diğer ülkeler olsun nedense başkanlığa hayır diyo peki onlar bizim dostumuzmu değil size en basitini diyorum…

 3. Yaşa takılanlar olarak HAYIR Diyeceğiz, Yaşa takılıp da emekli olmayacaklar var, emekli olup da kendi namına çalışacaklar ve ziraat ile uğraşacaklar var ve bir de zaman için de çalışırken Limon gibi sıkılıp da çöpe atılıverilenler var Hak olan emeklilik hakkının verilmesi dir, ben 50-55 yaşında bir kaynakçıdan bir beklentim olamaz, 50 55 yaşında bir inşaatçı omuzuna harç kovasını koyup çıkaramaz ve benzeri. sadece Emekliliği yaşa takılanlar için HAYIR diyeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.