Ana sayfa - Başkanlık Sistemi Anketleri - GEZİCİ Anketinde Evet ve Hayır Oyları Ne Durumda?

GEZİCİ Anketinde Evet ve Hayır Oyları Ne Durumda?

Ünlü Araştırma Şirketi Gezici’nin yaptığı son referandum anketinde oldukça ilginç sonuçlar göze çarpıyor. Ankete göre Başkanlık sistemini de içeren anayasa değişikliği referandumunda “Evet” ve “Hayır” oyları kafa kafaya gidiyor.

GEZİCİ Anketinde Evet ve Hayır Oyları Ne Durumda

Gezici Araştırma’nın yaptığı son ankete göre “evet” diyenlerin oranı yüzde 43,7’yken, “hayır” diyenlerin oranı yüzde 45,7. Kararsızlar dağıtıldığında ise “evet”in oranı yüzde 48,9’a, “hayır” diyenlerin oranı yüzde 51,1’e çıkıyor.

Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 43,7’si “evet” demek istediğini ifade ederken yüzde 45,7’si “hayır” diyeceğini söyledi. Katılımcıların yüzde 10,6’sı ise “kararsız” olduğunu belirtti.

Kararsızlar bilimsel bir yöntemle ağırlıklarına göre dağıtıldığında, “evet” diyenlerin oranı yüzde 48,9, “hayır” diyenlerin oranı ise yüzde 51,1 olarak belirlendi.

Sandığa katılmama oranının yüzde 16 civarında seyrettiğini belirten Gezici Araştırma Merkezi Genel Müdürü Murat Gezici, “Referandum sonucunda kararsızların tercihi ve sandığa gitmeyenlerin oranı belirleyici olacak. Sandığa katılım yüksek olursa, ‘hayır’ çıkma olasılığı yükselir, aksi takdirde ‘evet’ çıkma olasılığı yüksek” dedi.

8 yorum

 1. EVET DİYEN ANKETLERİN BİRÇOĞU SADECE KENDİ ÜYELERİYLE OYLAMA YAPIYOR HALKA KAPALI ANKETLER YAPIYOR ..VE HER ZAMANKİ GİBİ PROFESYONEL YALANA DEVAM EDİP MİLLET OYLAMAYI BİTİRMEDEN KENDİLERİ AÇIKLIYOR

 2. HAYIR lısı olsun

 3. bir oy sahibi

  Akp 14 yıldır bu sistemle harika işler çıkardı.
  Bu kadar harika işler cikabiliyorsa kalsın bu parlamenter sistem.
  Yanlış ANLAMAYIN. Akp başkanlık sisteminde master yapmış falan değil.
  Herkes yeni bir sistem deneme hevesinde ve ne hikmet ki herkes bu sisteme acemi. Milletin oyuna güvenen bir hükümet var ama normal seçim istemiyor aklım almıyor
  :(( inşallah düzelir

 4. Artik koalisyon hukumetleri istemiyoruz bu ulkemiz icin Sikınti oluyor kim gelecekse tek gelsin buda basksnliktan geciyor yeter artik bu Millet darbelerden vesayetlerden cok cekti ayrica

  • son 15 yildan beri karsimizda tek basina olan bir iktidar var! daha hala neyi istiyorlar aklim almiyor. bütün güc ellerinde daha neyin vesayit gücü?

 5. Hayır…… BİR AKP’Lİ OLARAK HAYİR DİYORUM.BUSEFER…….

 6. Vatan İčin

  Bir Chp li Atatürkcu olarak evet diyorum

 7. mantık adama göre anayasaya hayır diyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.