Ana sayfa - Başkanlık Sistemi Anketleri - Gezici Anketinde Şok Sonuç! Durum Tersine Döndü…

Gezici Anketinde Şok Sonuç! Durum Tersine Döndü…

Daha önce yaptığı anketlerde hep “Hayır” oylarının önde çıktığı Gezici Araştırma Şirketi’nin son anketinde durum tersine dönerek, “Evet” oyları öne geçti!

Gezici Anketinde Şok Sonuç! Durum Tersine Döndü...

Gezici Araştırma Şirketi’nin 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması öncesi yaptığı son ankete katılanların yüzde 53.3’ü ‘evet’ oyu kullanacağını ifade etti. ‘Hayır’ oyu kullanacağını belirten katılımcıların oranı ise yüzde 46.7.

Şirketin halk oylamasına ilişkin olarak yayınladığı ilk ankette ‘hayır’ oylarının oranı yüzde 58’di. 17 Mart’ta yayınlanan son ankette ise bu oran yüzde 51.1’e düşmüştü.

Sandığa katılım oranı yüzde 82-83

Anket, 1-2 Nisan 2017 tarihlerinde Türkiye genelinde 24 ilde hanelerde yüz yüze görüşme metodolojisiyle yapıldı. Ankete göre, sandığa gitmeme oranı artarsa ‘evet’ oylarının oranı yüzde 56’ya ulaşıyor.

19 yorum

 1. BASKANLIK GECERSE öZELLiKLE MEMURSAN BiR SIKINTI YASADIGINDA SENiN işTEN ATILMAN BiR KARANAMEYE BAKACAK.BASKAN YARGIYI DA KENDi şEKiLLENDiRECEGiNDEN HAKLI OLSAN DAHi GiDECEK KAPIN DA OLMAYACAK. GEL DE BU SAçMALIğA EVET DE.VATANINI,GELECEGiNi DüşüNEN HERKES HAYIR DEMELiUNUTMA

  • Bak şimdi yalan yalnış yazan yurttaş, memuriyet kanunlara düzenlenir, kanunla düzenlenmiş konularda kararname çıkamaz. Sen böyle yalan söyleyerek oy kazanacağını, milletin aptal olduğunu düşünebilirsin, fakat unutmaki yalan söyleyen sadece kendini kandırır, bu tip yalanlar Hayır ‘a zarar vermekten başka şeye yaramaz.

 2. Bugune kadar milletinin arkasinda bukadar duran bir lider oldumu koruyup kollayan oldumu herkesin herseyin karsisinda bukadar dik duran bir lidere asla hayir denilmez yediginiz ekmek bogazinizda kalir vatanini ulkesini seven herkesin evet demesi gerekiyor o yuzden sonuna kadar evet.

 3. arzu ATATÜRK durmadı .cumhuriyet kahramanın ne hale düşürdün. o adam kim? ATATÜRK kim? hayır argetus un anketlerindeki yorumlarımı okuyun neden hayır?

 4. o adam milletin arkasında duruyor çünkü korkuyor ama ATATÜRK millietimizle beraber savaştı.

  • İyi hoş da, seçime Atatürk girmiyor, kılıçdaroğlu giriyor, kılıçdaroğlu varken Erdoğan’ın kazanması çok normal.

 5. Bıktıktık artık hakarete uğramaktan

 6. Aklini yitirme buyuk Turk milletiniyalniz birakmadi Allah hic bir zaman yalniz birakmadi canakkalede oldugu gibi. Ebucehiller her zaman vardir firavunlar her zaman vardir Musalar allaha guveniyordu. bize Allah yeter Allah evetlere bereket vesetanlar bos dirmadada..

 7. Vatan rumuzlu olunca vatansever olunmuyor. Kim hayır diyor vatansever ? Sen bir önce ona bak. Olmuşsun başımıza anayasa profesörü. Adam zaten tek. Zaten yıllardır tek. Ne yaptıysa da tek başına yaptı. Bak sadece bir örnek. Yıl 2002 üniversite sayısı 76. Yıl 2017 üniversite sayısı 180.
  Yıl 2002 yeni bir polis maaşı 657 TL. Yıl 2017 3500 TL.
  Yıl 2002 borsa 11.000 puan. Yıl 2017 90.000 puan.
  İmf ‘ye borç yok. Ve küresel bir kriz geçirmişim. Açın gözünüzü. Nankör olmayın

 8. Akıl danesi Hakan kardeş referandum sonucunda evet-hayır çıkmasının üniversite sayısı veya polis maaşıyla ne alakası var? Canının istediği rakamları cımbızlayıp bir başarı hikayesi yazıyorsun da neden mesela 2002 yılındaki şehit polis sayısıyla son birkaç yılın şehit polis sayılarını kıyaslamıyorsun? Polis maaşı 2002 de 657, 2017 de 3.500 TL diyorsun. 2002 de Dolar ne kadardı, şimdi ne kadar? Yahu 220-250 gr ekmek 1 TL. Ekmeğin kilosu 4 TL yahu. Sen neden bahsediyorsun?

  • Kardeş 2002de terör vardı 2017 de var terörü bu cikarmadi 2002de dolar 1.65 2017 de 3.70 15 senede 100de yüz prim yapmış sen 3002 öncesine bi bak dolar bir senede yüzde yüz prim yapıyordu neden koalisyonu hükümetler yuzunden

 9. ataturke ayyas dıyenler vayansever olamaz

 10. Hakan kardeşim iyi güzel diyorsun eyvallah vatandaş imf borcu şu bu bilmez boğazı doyuyor mu ona bakar 2002’de asgari ücretle kaç çeyrek altın alınıyor du şimdi kaç tane çeyrek altın alabiliyorsun onu hesapla ayrıca imf ye borcumuz yok ama sadece 425 milyar dolar dış borcumuz var bunu unutma

 11. Bence “Evet”İle “Hayır” Eşit çıkacak. Çünkü hayır ile evet biri katıldımı artıyor.

 12. Yalan anket

 13. REİSE GELSİN

  Adamlar diyoki bu adam kaç senedir bir şey yapmı yo peki 3 havalimanını ,marmarayı,metroları ,yolları köprüleri kim yaptı.İnsanları başkanlık sisteminin yanlış yönlere çekerek kandırmaya çalışıyorlar. kimse cumhurbaşkanının bize ne yaptını neler kazandırdını söylemiyo herkez kendi yönünde kötü yönlerini bulmaya çalışıyor.CHPyi destekleyenler darbe günü kaçarkenki şeylerini izlemiyo çünkü işine gelmiyo. ama başbakan bii şey söyledi sözlerini ayıklayıp kelimeleri çevirmeyi biliyo .herkez bağımsızlık yok diyo ayrım var diyo o yüzden mi sağlık hizmeti görüyo. insan her zaman doğru konuşcak.
  ALLAHIN İZNİYLE BU SEÇİMDEDE YÜZÜMÜZ AK BİŞEKİLDE EVETTTTTTT İLE ÇIKACAĞIZ

 14. Arkadaşlar koalisyonlu yılları hatırlayın yahu bu Atatürkçüler nasıl vatanı seviyor anlamıyorum birbirleriyle kavga eden hükümetler başbakan Cumhurbaşkanı çekişmesi yüzünden milyarlarca dolarimiz heba oldu arkadaş bide tek adam diye bişey tutturmuslar senin seçtiğiniz tek yönetecek eski sistem nasıl adamda 250 milletvekili var başka bir partinin 70 diyorki seni dışardan desteklerim hükümet kuruluyor ve bu 70 milletvekili olan parti şunu yapmazsan hükümet i dusururum diyor bu iyi yönetim sistemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.