Ana sayfa - Haberler - MHP’li Muhalifler “Hayır” Kampanyası İçin Birleşti!

MHP’li Muhalifler “Hayır” Kampanyası İçin Birleşti!

Nisan ayında yapılması planlanan anayasa referandumu için önemli bir gelişme yaşandı. Referandumda “hayır” kampanyası yapmak için Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Yusuf Halaçoğlu gibi isimler birleşme ve ortak kampanya yapma kararı aldı.

MHP'li Muhalifler "Hayır" Kampanyası İçin Birleşti!

“Türk Milliyetçileri ‘Hayır diyor Organizasyonu Komitesi” kuran MHP’li muhalifler, ilk toplantısını dün Ankara’da Milli Düşünce Merkezi’nde yaptı.

Gelecek hafta ikinci kez bir araya gelmeyi planlayan katılımcılar, referandumda ‘hayır’ oyu vermeyi düşünen Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi gibi partilerle de temasa geçecek. MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, dünkü toplantıda komitenin referandum sürecinde yapılacaklara ilişkin görüş alışverişinde bulunduğunu belirterek, bu oluşumun partiler üstü olacağına dikkat çekti.

Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Halaçoğlu, hayır kampanyasını bir partiyi ya da kişiyi hedef alarak yürütmeyeceklerinin altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“MHPli muhaliflerden referandum hamlesinayasa değişiklikleri padişahlıkta bile olmayan bir tek adam rejimini getiriyor. Biz tek adam yönetimine karşı demokratik hukuk devletini, kuvvetler ayrılığını savunan herkesi bu oluşumda yer almaya davet edeceğiz. Partiler üstü bir hareket olacak. Ama hayır oyu vereceğini açıklayan Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi gibi partilerle de temasa geçeceğiz. Anayasa değişikliği yürütmeyle birlikte yasama ve yargıyı tek elde topluyor. Bu sistem Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde var ve kimse mutlu değil. Biz de Türkiye’de buna hayır diyecek herkesle görüşüp ortak ne yapacağımızı planlamak için dün ön bir toplantı yaptık.”

GENİŞ TOPLANTI 18 ŞUBAT’TA YAPILACAK

Gelecek hafta ikinci kez toplanarak komite yönetiminin belirleneceğini anlatan Halaçoğlu, Başkanlığını eski bakanlardan Sadi Somuncuoğlu’nun yaptığı Milli Düşünce Merkezi’nde bir araya geldiklerini söyledi. Halaçoğlu, 18 Şubat’ta geniş katılımlı bir toplantı yaparak“Hayır” kampanyasını resmi olarak başlatacaklarını açıkladı.

2 yorum

  1. ARKADANİZDAYİZ bir kürt OLARAK
    ölümune hayirrr

    • Ölmeden yaşayarak hayır diyeceğiz kurt arkadaşım sen ne kadar kurtsen bende o kadar kurtdum ben ne kadar turksem sende o kadar turksun..bizi hic bir güç ayiramaz.essalamunaleykum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.