Ana sayfa - Diğer Anketler - ORC Araştırma’nın Kapsamlı Anket Sonuçları

ORC Araştırma’nın Kapsamlı Anket Sonuçları

ORC Araştırma Şirketi son yaptığı anket ile “Bugün seçim olsa”, “FETÖ terör örgütü” gibi farklı konularla ilgili kapsamlı bir anket gerçekleştirdi.

FETÖ TAMAMEN TEMİZLENSİN

Ankete göre, milletin yüzde 98’i, siyasi parti yöneticileri, milletvekilleri ve belediye başkanları arasında gizli FETÖ’cülerin hala barındığını düşünüyor.

HDP’YE BÜYÜK ŞOK!

Araştırmaya göre bugün seçim olsa AK Parti oylarını yaklaşık yüzde 5 dolaylarında artırarak 54.7’ye ulaştı. Diğer tarafdan HDP büyük bir düşüşle neredeyse yarı yarıya oy kaybetti. Baraj altında kalan HDP dışında, CHP ve MHP’nin oylarında önemli bir değişiklik görülmüyor.

İşte ORC’nin yaptığı anket sonuçları (foto galeri):

11 yorum

 1. Hayir diyorum is yok . Ekonomi dibe vurmus . Bu neyin kafasini yasiyorlar . Yol yapmak kopru . Fasafiso yerler acmak bu is degil ulke kalkinmasi icin uretim ureten ulke olmaliyiz. Nerede hani ALLAH İCİN konusmak lazim bunun icin HAYİR

 2. Ben ülkemi bayrağımi milletimi seven bir insan olarak hayır diyorum hayırcilar terevüs diyolar halt etmişler bizim milletimiz saf temiz kalpli olabilir abdal deyil herkes herşeyin farkinda

 3. ne var ne yoksa sarayın reklamı için neyin kafası bu saray krizde değil ama halk krizde saraya oy verende krizde vermeyende …herkes kandırıldı…dolar tavan ekonomi dibte…hani dolar ve yuro düşecekti milletin cebi boşaldı ama dolar daha da yükseldi…bu kriz bile saray eliyle yapıldı hiçkimse kalkıp kriz yapalım demedi….dolar bilinçli bir şekilde yükseldi halkın cebi boşaltıldı şirketler batırıldı ve sonra kazanan yine saray oldu ..hiç kusura bakmayın ben artık yemem

 4. Herkes yaptigi sucun cezasini ceksin yargilansin diye bende hayir diyorum cok suc islemis biri ancak baskanlik sistemi ister icinede ömür boyu yargilanamaz maddesi koyar yaptigin suclarin cezasini cekmen icin yargilanmalisin sende HAYIR HAYIR HAYIRRRRRRR

 5. Bu yazılanlar okunuyorsa insaallah okunuyordur.gecici işçileri kadro verilmedi. Seçimden sonra kaldı neden çünkü hayirr.

 6. Türkiye Cumhuriyeti aile şirketi değildir ülkenin hayrı için Hayır
  Bu vatan tek kişiye teslim edilemez
  Bu kim olursa olsun benim akrabam ve hatta babam veya benim evladım bile
  Birgün tek adam olarak bu ülkede
  Tek başına söz sahibi olmasını istemiyorum onun için HAYIR

 7. Bir alintiyi paylasiyorum,” “amerikalı ünlü ekonomist john perkins’in “bir ekonomik tetikçinin itirafları” adlı kitabından birkaç alıntı;

  * kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç para verip otobanlar, yollar yaptırırız..
  * sonra onlara arabalarımızı satarız..
  * daha sonra bankalarını satın alırız..
  * o bankalardan halka ucuz krediler verip daha çok araba almalarını sağlarız..
  * böylece verdiğimiz o krediyi arabamızı satarak geri alırız, hem de faiziyle..

  o ülkeye dünya bankası ya da kardeş kurumlardan bir kredi ayarlarız. ayarlanan kredi asla o ülkenin hazinesine gitmez. o ülkede ‘proje’ yapan bizim şirketlerimizin kasasına girer.

  enerji santralleri, sanayi alanları, limanlar, dev havayolları yapılır..
  aslında insanların işine yaramayan bir yığın beton yığınları oluşur ve bizim şirketlerimiz kazanır..
  o ülkedeki birileri de nemalandırılır. toplum bu düzenekten hiçbir şey kazanmaz. ama ülke büyük bir borcun altına sokulmuş olur. bu o kadar büyük bir borçtur ki ödenmesi imkânsızdır. plan böyle işler..

  sonunda ekonomik danışmanlar/tetikçiler olarak gider onlara deriz ki;
  “bize büyük borcunuz var. ödeyemiyorsunuz. o zaman petrolünüzü satın, doğal gazı bize verin, askeri üslerimize yer gösterin!
  askerlerinizi birliklerimize destek olmaları için savaştığımız bölgelere gönderin, birleşmiş milletlerde bizim için oy verin!.
  elektrik, su, kanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin! onları amerikan şirketlerine ya da diğer çok uluslu şirketlere satın!”
  ve bu arada;
  sosyal hizmetleri, teknik sistemleri, eğitim kurumlarını, sağlık kurumlarını hatta adli sistemlerini ele geçiririz..
  bu, ikili üçlü dörtlü bir darbeler serisidir”.

 8. Esame ekinci

  İşte çok güzel saydığınız bu sebeplerle arabamızı kendimiz yapmak için petrolü kendi gemimiz lesramak için,kendi uçağımızı tankımızı helikopterimizi zırhlı aracımızı yapmak için Evet demeliyiz yurt severlik burda başlıyor.

 9. Hayır diyorum

 10. ülkemde huzur içinde yaşamak için hayır

  Bune birbirinize girip hakaret kufur ediyorsunuz nereden çıktı bu başkanlık bizi ayırdı uyanının kardeşlerim ne köprü ne otoyol bizi kurtarmaz yan komşun okul arkadaşın amcan dayın teyzen düşmanın mı yapmayın biz böyle değiliz bizi bölmek isteyenlere cevap verin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.