Ana sayfa - Haberler - Saadet Partisi Neden “Hayır” Diyeceklerini Açıkladı

Saadet Partisi Neden “Hayır” Diyeceklerini Açıkladı

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Neden "Hayır" Diyeceklerini Açıkladı

Karamollaoğlu, yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili olarak, “Hiç kimse bu ülkede 10 yıldan fazla iktidarda kalmadı. Bu süreye rağmen Türkiye’de terör artı, işsizlik arttı, etrafımız ateş çemberine döndü” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Van Şubesi tarafından 27 Şubat 2011 yılında vefat eden eski Başbakan ve SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın ölüm yıldönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.

Van Ticaret Sanayi Odası Konferans Salonu’ndaki programa, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, SP İl Başkanı Özay İlhan, Anadolu Gençlik Derneği üyeleri ve partililer katıldı. Programda Erbakan için Kur-an’ı Kerim okutuldu.

Necmettin Erbakan’ın bu ülkeye gelen sayılı insanlardan biri olduğunu söyleyen SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Meclise ilk kez 1974 yılında girdik. O zaman bize gerici, yobaz diyenler oldu. Bunlar iş bilmez diyenler oldu. Biz bir hamleyle ağır sanayiyi başlattık. Ve Ecevit bizim için, ‘Bunları yanlış tanıdık’ dedi. Bunlar iş yapan insanlar dedi. Ve bizimle birlikte imam hatipler haç yolları açıldı. Allah Necmettin Hocamdan razı olsun” dedi.

Başkanlık sisteminin Türkiye için erken olduğunu belirten Karamollaoğlu:

“Hiç kimse bu ülkede 10 yıldan fazla iktidarda kalmadı. Bu süreye rağmen Türkiye’de terör artı, işsizlik arttı, etrafımız ateş çemberine döndü. İktidara şimdi diyorum, 14 yılda bunlar çözülmüyorsa oturun cevap arayın. Ama yok, hiç birşey yaptıkları yok. Bizim kimseye düşmanlığımız yok, iyi şeyler yapın destekciniz olalım. Şimdi de başkanlık sorununu çıkardılar, ‘evet’ mi ‘hayır’ mı?. ‘Evet’ çıksa ne yazar, ‘hayır’ çıksa ne yazar. Bugün cumhurbaşkanının isteyip de yapamadığı bir şey var mı? Meclisten her şey çıkıyor. Biz de bur da diyoruz ki; bu sistemde ileriye dönük bir şey yok. Yarın birisi çıkıp bu sistemi istismar etmesin. Erkler ayrılığı dediğimiz güçler, birbirinin etkisinde kalmasın. Yargıya müdahale edilmesin. Erbakan da başkanlığa karşı değildi biz de. O zaman da Erbakan da dedi, şimdi de biz diyoruz, önce problemlerimizi çözelim. Sonra oturalım daha istikrarlı nasıl olunur onu konuşalım” dedi.

5 yorum

  1. zeynel kızılırmak

    EVET DİYORUM Nedini ırakın suriye nın müslaman ülkelerin halini ayakalar altına alan yobaz faşişt isanları hiçe sayan alman.fırasız.holanda ve bunun gibi TÜRK düşmanı olan ülkelerin inadına evet GERÇEK ANKET SONUÇLAR BİNGÖL YUZDE 80 TÜRKİYE GENELİ YÜZDE 76 İLE sonuçlanacak yaptıgım anketlerin hiç birinde yanılmadım KOCA REİSE SOLHAN DAN SELAM

  2. zeynel kızılırmak

    benim güzel ülkemin insanı olan alevi.zaza.kürt.türk.lazı.na bi
    ngöl solhandan kucak dolusu selam birlik beraberligimiz için dış güçlerin inadına evet diyelim

  3. Memleketim için varlığımız için dünyayada gerçekten var olmak için binlerce kez EVET bugüne kadar yaşadıklarımızı bizi kendi seçtiklerimizden başkaları ile yönettiklerini ne çabuk unuttunuz…. HAYIR diyenler..

  4. ben neden hayır diyorm…size bir sebeb diyelim biri başkan seçildi diyelim feto değilde Ahmet örgütüne sempati olan bir başkan ve örgütün dediği atamların yzde 50 sını kendi önerse ve diğer yüzde 50 sinide seçilen başkan diyelim örgüt(Ahmet) feto gibi devişfre olamasa başkanda gerçekden onn yolndaysa biz nasıl mücadele edcez meclis elinde anayasa yargıç polis asker alinde yanı tek adamda meclisin çoğnlğn onn elinde oldğn için zaten tüm atamlar onn olcak meclis çoğnlğ elinde oldğ için yine meclis herzamn onn yanında olcak ve partininnde başı olcak..ve ileri görüşüm kesin oldü diyelim 10 20 sene sonra biz ne ypcaz sokağa döküleceğiz bndan hoşnt kaln kesin iç savaşa sürükler olaylar başlar…cevap bü sor ya cevap verin.feto öreneğini dikkate alın ve verin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.