Ana sayfa - Haberler - Seçmen Listesi Sorgulama Sayfası Açıldı!

Seçmen Listesi Sorgulama Sayfası Açıldı!

16 Nisan’da yapılacak olan referandum için, YSK seçmen listesi sorgulama sayfasını aktif etti. Referandumda oy kullanabilmek için mutlaka adınızı sistemden sorgulayın. Aksi halde, oy kullanmak mümkün olamayacak.

Seçmen Listesi Sorgulama Sayfası Açıldı!

16 Nisan anayasa referandumunda oy vermek için YSK sitesinden seçmen sorgulama için ysk.gov.tr sitesine girip TC numaranızla kaydınızı kontrol etmeniz gerekiyor. Bunu yapmadığınız ve seçmen kütüğünde kaydınız olmadığı taktirde referandumda oy veremezsiniz.

YSK’nın muhtarlıklarda askıya çıkardığı seçmen kütüğü listeleri online olarak da sorgulanabiliyor. Seçmen sorgulama işlemini internet üzerinden ysk.gov.tr sitesinden yapacaksınız.16 Nisan referandumunda oy kullanabilmeniz için seçmen kütüğünde kaydınız olmalı. Kaydınız yoksa da 26 Şubat 2017 tarihine kadar seçmen kaydınızı yaptırmanız gerekiyor. Peki seçmen listesi sorgulamayı internet üzerinden nasıl yapacaksınız?

Seçmen Listesi Sorgulama Sayfası İçin Tıklayın!

Seçmen sorgulama için yukarıdaki linke tıklayınca önünüze bir panel geliyor. Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve TC numaranızı yazın. Resim sorgulama bölümündeki şifreyi ekrana girmeyi unutmayın.

3 yorum

  1. Ben bugüne kadar oyumu akp ye kullandım ama ben şimdi Hayır demeyi düşünüyorum sebebi Suriye politikası

  2. Örneğin 3.madde millet vekili sayısını arttırmak ve yaşını 18 çekmek yerine , ceza evinde olan ve herhangi bir terör örgütü ile ilişkisi olan aday gösterilemez olsaydı. Ya da sadece zenginler değil maddi gücü olmayanlarında olabilmelerinin önünü açacak bir karar olsaydı. Ayrıca millet vekili maaşlarına enflasyon oranında zam olması gibi bir karar olsaydı

  3. ALLAH Recep Tayyip Erdoğan’ın yar ve yardımcısı olsun Atürkten sonraki tek lider referandumda oyum ülkemizin bekası için EVET çevremdeki çoğu chpli bile evet diyeceklerini söylediler çünkü doğru bu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

* İsim alanının doldurulması zorunludur.